اشتباهاتی که در دکوراسیون مینیمال انجام می دهیم!

مینیمال

هنگام طراحی فضایی که علاقه شما را به سبک مینیمالیستی نشان می دهد، چند توصیه اصلی را در ذهن داشته باشید. طراحان معمولا مشکلات مشترکی را به اشتراک می گذارند که در هنگام معرفی سبک مینیمالیستی به خانه افراد رایج است. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید از چه چیزی باید اجتناب کنید!

 

مینیمال

حذف حس جذابیت

طراح دکوراسیون مارکوس می گوید: برای ایجاد یک خانه دلپذیر، عناصر طبیعی مانند گیاهان خانگی، رنگ های غنی، منسوجات راحت و مبلمان چوبی بازسازی شده را اضافه کنید که شخصیت و گرما را به هر فضایی تزریق می کند.مارکوس تأکید می کند که واقعاً گیاهان می توانند تأثیر زیادی بگذارند. او می‌گوید: «اگر نمی‌خواهید هیچ وسیله یا دکوری به اتاق اضافه کنید، اما هنوز احساس می‌کنید که چیزی کم است، طراحی بیوفیلیک یک راه‌حل عالی است. به دنبال گیاهان خانگی جالب، با نگهداری آسان و فصلی باشید.

 

مینیمال

حذف زیادی وسایل

 کامرون جانسون، بنیانگذار نیکسون خاطرنشان می کند: مینیمالیست به معنای غیرعملی نیست”. حذف قطعات اصلی مانند میز ممکن است فضا را بزرگ‌تر کند، اما تنها در صورتی باید این کار را انجام داد که واقعاً مورد نیاز نباشد. او ادامه می دهد که برخی از وسایل و مبلمان فوق‌العاده کاربردی هستند و فضای شما را شلوغ نمی‌کنند. یک قفسه کتاب کوچک می‌تواند کمک زیادی به طراحی مینیمالیستی کند، زیرا آنها به سادگی مواردی را که در فضا وجود دارند، سازماندهی و نمایش می دهند.

 

مینیمال

بیش از حد تک رنگ

 طراح آنا فرانکلین می گوید:” در حالی که هماهنگی عالی است، چیزی به نام بیش از حد وجود دارد. تک رنگ در فضای مینیمالیستی یک روند معمولی است، اما امکان زیاده روی در آن وجود دارد”. از رنگ‌های هم خانواده و مواد طبیعی استفاده کنید. مانند استفاده از فرشی که کمی با رنگ غالب اتاق متفاوت است (حتی اگر هنوز خنثی باشد!) یا حتی انتخاب یک پایه چوبی یا فلزی برای مبلمان.”  فرانکلین اضافه می کند که این به ایجاد علاقه بصری در اتاق کمک می کند.

 

مینیمال

فراموش کردن افزودن عمق

 فرانکلین می گوید که این رایج ترین اشتباه طراحی مینیمالیستی است. او توضیح می دهد: “بیشتر مردم  مینیمالیست فکر می کنند و قطعاتی را انتخاب می کنند که صاف و بدون بافت هستند، که منجر به احساس کسل کننده و غیر جالب در فضا می شود. اما این درست نیست. در عوض، بافت‌ها و پارچه‌های مختلف را تا جایی که ممکن است بگنجانید. برای مثال، پارچه‌ای را برای مبلمان انتخاب کنید که نرم به نظر می‌رسد. مانند خز، مخمل و خز مصنوعی؛ یا الگوی رنگ آمیزی را انتخاب کنید که با بالش، کاغذ دیواری، و غیره هماهنگی داشته باشد. اینکار باعث می شود فضا جالب و گرمتر شود.

 

مینیمال

درهم ریختگی تصادفی

 بسیاری از صاحبان خانه، فضای خود را با نیت خوب طراحی می کنند. اما به سرعت در دام چیزی که طراح داخلی کورتیس به عنوان یک تله درهم ریختگی رایج توصیف می کند، می افتند. او می‌گوید: یک اشتباه این است که کابینت‌های بالایی آشپزخانه را با قفسه‌های شناور برای سبک مینیمالیستی جایگزین می‌کنیم. اما بعد از آن کابینت ها را با وسایل زیادی پر می‌کنیم تا فضای منفی ایجاد شده توسط قفسه ها را از بین ببریم“.

 

منبع: https://www.thespruce.com/minimalist-decorating-mistakes-5223194

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.