از فنگ شویی برای مرتب کردن منزل خود استفاده کنید.

مطمئنا مرتب کردن خانه کاری دشوار و خسته کننده است. اما برای برخی مردم، مرتب کردن خانه فرآیندی لذتبخش می باشد. مخصوصاً برای افراد دارای تفکر فنگ شویی.

دانستن این واقعیت می تواند مرتب کردن منزل را برای شما به فرآیندی آسانتر تبدیل کند. قبول اینکه مرتب کردن سخت و دشوار است نیمی از مبازره است. نیمی دیگر استفاده از راه های ساده و خاص فنگ شویی برای تیدیل مبارزه به سرگرمی می باشد.

از فنگ شویی برای نظم و ترتیب بخشیدن به منزل خود استفاده کنید.

بهترین سیستم مرتب کردن فنگ شویی تاکنون

اگر نمی توانید از درهم و برهمی در خانه خود خلاص شوید، این سیستم مرتب کردن بهم ریختگی فنگ شویی برای شما مناسب است. این روش قدرتمند، ساده  و ملایم است و از همه مهم تر اینکه واقعا کار می کند. برای اینکه این روش به شما کمک کند، باید شجاع و صادق باشید. هرچه صادق تر باشید، از نتایج موثر این انرژی جدید، تازه و قدرتمند فنگ شویی در خانه خود بهره مند می شوید.

تمام درهم و برهمی های اطراف خود را که باعث از دست رفتن انرژی شما می شوند را شناسایی کنید. اگر اتاق های شما خوب به نظر می رسند اما گاراژ یا اتاق زیر شیروانی شما یک فاجعه است، آن را شناسایی کنید.

با احساس خوب شروع به نظم بخشیدن کنید تا آن را به خانه ی خود بیاورید.  درهم و برهمی باعث کمبود و راکد شدن انرژی است. برای حمله به آن باید مخالف عمل کنید.

برای زمان های تمیز کردن درهم و برهمی منزل برنامه ریزی کنید. سه جلسه اول را در هر جلسه به کمتر از ۳۰ دقیقه محدود کنید. برای خودتان بعد از هر جلسه جایزه تعیین کنید.

وسایل مورد نیاز خود را جمع آوری کنید. از سه جعبه استفاده کرده و روی آنها را “ورودی”، “خروجی” و ” نمی دانم” برچسب بزنید. به تایمر نیز نیاز دارید. جعبه ها را نزدیک محل کار خود قرار دهید.

یک مورد را از منطقه به هم ریخته خود بردارید و آن را در یکی از جعبه ها قرار دهید. تکرار کنید تا زمان جلسه شما تمام شود.

در صورت داشتن فضا برای هر مورد، جعبه “ورودی” در خانه می ماند. جعبه “خروجی” به دوستان، خیریه یا حراج خانگی داده می شود. جعبه “نمی دانم” را ببندید و تقویم خود را در شش ماه آینده علامت گذاری کنید. اگر در آن زمان به چیزی از این جعبه احتیاج نداشتید، بدون باز کردن، آن را ببخشید یا دور بریزید.

 

از فنگ شویی برای نظم و ترتیب بخشیدن به منزل خود استفاده کنید.

تمیز کردن اتاق به اتاق

استفاده از فنگ شویی برای پاک کردن درهم و برهمی شما می تواند یک فرایند هیجان انگیز باشد. درهم و برهمی دارای انرژی کم، راکد و گیج کننده ای است که انرژی را از شما دور می کند. بسته به ناحیه فنگ شویی خانه شما که در آن درهم و برهمی واقع شده است، همچنین می تواند تأثیر منفی بگذارد یا به طور کامل جریان انرژی را در بسیاری از مناطق زندگی شما مسدود کند. برای مقابله با درهم و برهمی، بر روی سه ناحیه خاص خانه خود متمرکز شوید.

 

اتاق خواب:

همه چیز را از اتاق خواب که متعلق به آن نیست، از جمله تلویزیون، تجهیزات ورزشی، وسایل کار و لوازم ذخیره سازی جدا کنید. درهم و برهمی زیر تخت را پاک کنید. کمد خود را تجزیه و تمیز کنید.

آشپزخانه:

آشپزخانه بیانگر وضعیت سلامتی شما در فنگ شوی است. با تمیز کردن آشپزخانه، سلامتی خود را به یک مزیت بزرگ تبدیل کنید. با یخچال شروع کنید. می دانید که باید. اجاق گاز و تمام قابلمه ها را تمیز کنید. پاک کننده های شیمیایی سخت را با مواد طبیعی جایگزین کنید. تمام کشوها و سطوح صاف را تمیز کنید.

ورودی:

خانه شما انرژی خود را از در ورودی دریافت می کند. اشیاء موجود را در قسمت ورودی که به آن قسمت تعلق ندارند حذف کنید. سیستمی را برای مرتب کردن نامه های دریافتی تنظیم کنید. اگر کمد ورودی دارید، فقط موارد همان فصل را در آن قرار دهید. برای استقبال از انرژی ورودی خانه خود، یک شی زیبا را به ورودی جلوی خود اضافه کنید.

 

از فنگ شویی برای نظم و ترتیب بخشیدن به منزل خود استفاده کنید.

5 قدم در مرتب کردن خانه بر اساس فنگ شویی

تمیز و مرتب کردن بهم ریختگی ممکن است وقتی به نتایج فکر می کنید هیجان انگیز به نظر برسد، اما به خودی خود فرآیند جذابی نیست. اگر برای مدتی از مرتب کردن و نظم بخشیدن دست بردارید مشکلی نیست، اما اگر می دانید که زمان آن رسیده که بایستی خانه خود را مرتب کنید، به دنبال فنگ شویی باشید تا روند کار سرگرم کننده باشد.

۱- همه پنجره ها را باز کنید تا هوای تازه و انرژی را بپذیرید.
۲- لباس هایی با الیاف طبیعی بپوشید که از پوشیدن آن احساس خوبی دارید.
۳- برای تقویت انرژی بیشتر، رنگ عناصر آتش را به اتاقی که در حال مرتب سازی هستید بیاورید.
۴- موسیقی مورد علاقه خود را قرار داده و از پخش کننده آروماتراپی استفاده کنید. از کم شروع کنید.
۵- ناحیه کوچکی را قبل از خستگی به پایان برسانید و سپس به خود هدیه بدهید. روز بعد، با یک ناحیه کوچک دیگر شروع کنید.

اقتباس از: https://www.thespruce.com/feng-shui-tips-for-clearing-clutter-1275243

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.