کف‌پوش آشپزخانه باید روشن تر یا تیره تر از کابینت باشد؟

اگر در حال بازسازی هستید، ممکن است از خودتان بپرسید: آیا کفپوش آشپزخانه باید روشن‌تر یا تیره تر از کابینت ها باشد؟

در حقیقت، هم کفپوش و هم کابینت ها بخش بزرگی از بودجه بازسازی را تشکیل می دهند، و شما می خواهید که این دو انتخاب به خوبی با هم هماهنگ باشند و عالی به نظر برسند.

در انتخاب کفپوش، کیفیت انتخاب شده از نظر دوام و مقاومت بسیار مهم است، اما همچنین زیبایی آن نیز بسیار مهم است.

 

بنابراین آیا کفپوش آشپزخانه باید روشن‌تر یا تیره تر از کابینت باشد؟

ما از طراحان خواستیم تا تخصص خود را در مورد نحوه برخورد با این سوال به اشتراک بگذارند.

 پاسخ به این سوال که کف آشپزخانه باید روشن‌تر یا تیره تر از کابینت باشد این است که یک قانون صریح و نوشته ایی وجود ندارد. با این حال، این خبر بدی نیست زیرا اصولی وجود دارد که می توانید برای یافتن بهترین کفپوش از آنها پیروی کنید و این انتخاب به شما امکان می دهد زیبایی را ایجاد کنید.

 اما چرا یک پاسخ برای این سوال وجود ندارد؟ Inga Morris-Blincoe، مدیر Lifestyle Floors  توضیح می دهد: «چندین فاکتور برای انتخاب رنگ کفپوش آشپزخانه شما باید در نظر گرفته شود. در حالی که کابینت ها معمولاً غالب ترین ویژگی آشپزخانه هستند، اندازه اتاق، نور طبیعی و ترجیحات طراحی شخصی، همگی در ایجاد حس تعادل نقش دارند.

کف پوش روشن‌تر یا تیره تر 1

 کابینت های تیره تر و کف روشن تر را انتخاب کنید.

 اگر به دنبال روشی ساده هستید که طراحی دلپذیری را به همراه داشته باشد، به سراغ کفپوش روشن‌تر و کابینت‌های تیره‌تر بروید.

کریس دنس، طراح ارشد و مدیر InHouse Inspired Room Design می‌گوید: «معمولاً کابینت‌های تیره‌تر با رنگ‌های روشن‌تر کف ترکیب می‌شوند تا فضا را از هم جدا کنند و از محصوری شدن بیش از حد آشپزخانه جلوگیری کنند.با کابینت های روشن تر، اغلب تنوع بیشتری در انتخاب کف وجود دارد.

کف پوش روشن‌تر یا تیره تر 2

به دنبال کفپوش روشن بروید تا روی کابینت ها تمرکز شود.

 زمانی که می‌خواهید کابینت‌ها ستاره‌های نمایش باشند، کف روشن نیز توصیه می‌شود. شالینی میسرا، طراح داخلی، بنیانگذار Shalini Misra خاطرنشان می کند: “اغلب کف، بزرگترین سطح اتاق است، بنابراین یکی از بزرگترین تأثیرات را بر ظاهر و احساس فضای کلی خانه بر جای می گذارد”.

 اگر می‌خواهید کابینت‌هایتان در مرکز قرار بگیرند، توصیه می‌کنم کفپوش روشن انتخاب کنید. به خصوص اگر روی کابینت‌های جدی سرمایه‌گذاری کرده‌اید، یا کابینت‌ها دارای جزییات هستند و نمی‌خواهید از این موضوع بکاهید.

کف پوش روشن‌تر یا تیره تر 3

در آشپزخانه بزرگ، کفپوش تیره تر را انتخاب کنید.

در اینجا یک استثنا برای آشپزخانه های بزرگ وجود دارد. داون فیلکینز، رئیس بخش خلاق، Smile Kitchens می‌گوید: برای اینکه در آشپزخانه های بزرگ‌ احساس صمیمیت ایجاد شود، کفپوش‌ تیره‌تر همراه با کابینت‌های خنثی با رنگ متوسط گزینه‌ای عالی است که باعث ایجاد حس راحتی بدون حس کوچک شدن فضای اتاق می شود.

 اما اگر این ترکیب شما را جذب می‌کند، به جهت آشپزخانه هم توجه کنید. او هشدار می‌دهد: «افزودن رنگ تاریک‌ در یک اتاق رو به شمال، اتاق را کوچک‌تر و سردتر می‌کند.

 

کف پوش روشن‌تر یا تیره تر 4

برای انعطاف پذیری بیشتر، کفپوشی خنثی انتخاب کنید.

 یک انتخاب کفپوش وجود دارد که می تواند عالی به نظر برسد، چه کابینت ها روشن‌تر یا تیره تر باشند. بن باربیج، مدیر عامل Kitchen Makers می گوید: از یک کف چوب به رنگ خنثی یا سنگ استفاده کنید که به طور کلی با هر سبک یا رنگ کابینت به خوبی کار می کند.

 آیا حس می کنید که کنتراست کفپوش روشن با کابینت های روشن‌تر، خسته کننده به نظر می رسد؟ بافت درون چوب یا سنگ این مشکل را حل می کند. کریس دنس، طراح می گوید: «اگر کابینت ها و کفپوش های روشن دارید، اغلب توصیه می کنم از کابینت ها و کفپوش های بافت دار مختلف برای ایجاد عمق و جزئیات استفاده کنید.

کف پوش روشن‌تر یا تیره تر 5

از رنگ دقیقا یکسان خودداری کنید.

 

در حالی که طراحان می‌گویند که کف آشپزخانه می‌تواند روشن‌تر یا تیره‌تر از کابینت‌ها باشد، یک ترکیب وجود دارد که باید از آن اجتناب کنید: استفاده از رنگ یکسان برای هر دو.

طراح Mowlem & Co می گوید:  یک توصیه قوی این است که هم کف و هم کابینت را دقیقاً در یک سایه رنگ قرار ندهید – مگر اینکه بتوانید آن را با الگوی خاصی ترکیب کنید. که این کار را حتی با نحوه چیدمان نیز می توانید انجام دهید.

منبع: https://www.homesandgardens.com/kitchens/should-a-kitchen-floor-be-lighter-or-darker-than-cabinets

 

 

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.